sadsad x
asdasd

Outlast Teknolojisi Nedir?

11 Haziran 2020
Outlast Teknolojisi Nedir?

Başlangıçta NASA için geliştirilen Outlast® teknolojisi, optimum termal konfor için ısıyı emen, depolayan ve serbest bırakan faz değişim malzemeleri kullanır. Astronotların uzayda olduğu süreçte oluşan ısı değişimlerinden etkilenmemesi için geliştirilen bu teknoloji, günümüzde tekstil endüstrisinin her alanında kullanılmaktadır.

Outlast Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Outlast® teknolojisi, ısındığında cildinizdeki fazla ısıyı emmek için faz değişim malzemeleri kullanır. Daha sonra, bu ısıyı en çok ihtiyaç duyduğunuzda size geri verir. Örneğin, buzu bir faz değişim malzemesi olarak kabul edebiliriz. Buz u içeceğimize koyduğumuzda içeceğin içindeki ısıyı emerek içeceği soğutur. Outlast® teknolojisindeki faz değişim malzemeleri aynı şekilde çalışır.

Outlast Teknolojisi Bizi Sıcak Mı Tutar Soğuk Mu?

Outlast® teknolojisi, kişisel durumunuza göre uyum sağlayan ve değişen proaktif bir teknolojidir. Isındığında, Outlast® teknolojisi ısıyı emer. Soğuduğunuzda bu ısı açığa çıkar. Outlast® teknolojisi, aşırı ısınmayı ve terlemeyi azaltmak için ısıyı yöneterek sıcaklığınızı proaktif olarak dengeler.

Outlast Teknolojisi Uzun Ömürlü Müdür?

Outlast® teknolojisi kumaşın bir parçası olacak şekilde tasarlandığında, giysinin ömrü boyunca kalıcı bir parçadır. Kaplanmış ürünlerimiz de mükemmel dayanıklılığa sahiptir.

Outlast® Teknolojisinin Diğer Isı ve Nem Yönetimi Teknolojilerinden Farkı Nedir?

Outlast® teknolojisi reaktif olmaktan ziyade proaktiftir. Birçok ürün sıcaklığı düzenlediğini iddia eder, ancak aslında cildin yarattığı nemi yönetir. Bu nedenle, siz terledikten sonra nemi emer ancak, hali hazırda aşırı ısınma ve terleme olmuştur. Outlast® faz değişim malzemeleri ısıyı yönetmek için ısıyı proaktif olarak emer ve depolar, böylece nemi yönetir ve azaltır.

Gerçekten Uzayda Kullanıldı Mı?

Evet. Sertifikalı Uzay Teknolojisi ™ mührü Uzay Vakfı tarafından verilir. Outlast® teknolojisi başlangıçta NASA için uzayda ve çok yüksek rakımda bulunan sıcaklıkları düzenlemek amacıyla eldivenlerde ve diğer aksesuarlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Outlast, teknolojisi en son Japon Astronot Naoko Yamazaki'nin Outlast® elyaflarından yapılmış bir kazağı ile Uzay yolculuğundaydı.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.