popup_sonbahar.jpg (36 KB)
Sağlıklı Bebek Uykusu İçin Birinci Kural: Uyku Hijyeni

Bebeklerde uyku düzeni bozukluğuna neden olan, uyku hijyenini etkileyen şeyler nelerdir?

Uyku Hakkında Bilinmeyen 20 İlginç Gerçek

Uyku Hakkında Bilinmeyen 20 İlginç Gerçek, hakkında blog yazımıza göz atın.

İyi Bir Uyku İçin Öneriler

UYKU NEDİR?

Ne kadar uykuya ihtiyacınız var?

İnsanlar, biyolojik saat dediğimiz (sirkudian ritim) aydınlık ve karanlıktan oluşan 24 saatlik periyodlara adapte olmuşlardır. Bu saat, her gece ortalama 8 saatlik (6 ila 9 saat arasında) bir temel uyku ihtiyacını başlatır. Her insan kendi uyku ihtiyacını belirler. İdeal uyku miktarımızı, basitçe sabah kendimizi dinlenmiş hissetmemizden ve gün içi performansımızdan anlayabiliriz. Hafta sonları hafta içi biriken yorgunluğun yansıması olarak yarım saat fazla uyuma durumunuz olabilir. Ancak daha fazla uyumanız bir sonraki hafta için uyku depoladığınız anlamına gelmeyecektir.

Doğru Yastık ve Yorgan Seçimi

Yapılan hesaplamalara göre ortalama insan ömrünün %30’u uykuda geçmektedir. Uyku ortamının iyi hazırlanmış olması, sağlıklı ve konforlu bir uyku uyunmasını sağlamaktadır. Bu da ömrün geri kalan %70’lik kısmının kalitesinde son derece önemli rol oynamaktadır.

Bebek Uykusu

Uyku, çocukların büyüme ve gelişmesi için vazgeçilmez bir süreçtir. Büyüme hormonlarının uykuda salgılanması nedeni ile bebeklerin çok uzun saatleri uyuyarak geçirmektedirler.  Annelerin bebeklerinin beslenmeleri için gösterdikleri özeni hassasiyetle en fazla zaman geçirdikleri uyku ürünleri içinde göstermeleri gerekmektedir. Bilinçli anneler bebek alışverişlerinde uyku ürünlerini seçerken kendi kucaklarından sonra güvenle teslim edecekleri kaliteye sahip uyku ürünlerini tercih ediyorlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.