sadsad x
asdasd
Kurumsal

Maya Tekstil Tarihi

Türkiye’deki ilk kaz tüyü yastık ve yorgan üretimine başladığı Karagümrük’teki 250 m2’lik atölyeden önce Merter atölyesine, daha sonra da 2005 yılında 6.000m2’lik Sancaktepe tesisine geçiş yaptı. Üretim kapasitesi ve iş gücünü artırdı. Sancaktepe Üretim Tesisi ’nde kaz tüyü dolgulu ürünlerin yanı sıra, mikroelyaf ve boncuk elyaf dolgulu ürünlerin üretimine de başladı.

 

Günümüzde Maya Tekstil

Karagümrük’ten Akyazı Üretim Üssü’ne Geçiş

Ev Tekstili sektöründe yastık ve yorgan kulvarını açtığı Karagümrük atölyesinde bir hayal ile başlayan bu yolculuğuna, bugün Sakarya-Akyazı, AR-GE ve Üretim Tesisi ile devam ederek dev bir pazar alanı yarattı. Türkiye’de yastık ve yorganı markalaştırıp, uyku kültürü oluşturma hedefine, eşsiz makine parkuru ve üretim gücü ile dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

250m2’den 25.000m2’ye

Misyon ve Vizyon:

Müşteri memnuniyetinin ve sürekli gelişmenin esas alındığı bir anlayışla, Türk Mobilya ve Tekstil Sanayindeki öncü ve yenilikçi konumunu güçlendirmek, tüketicilerin kalite beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve sağlıklı uyku ürünlerinin ülkemizde ve dünyada lider markası olmak, kişiye özel uyku ürünleri ile uyku kültürü oluşturmak adına güçlü ve emin adımlarla ilerliyor.

İlkler Ve Başarılar


Türkiye’de kaz tüyü yastık ve yorgan denilince ilk akla gelen marka,
İlk markalı yastık ve yorgan üreticisi,
Ülkemizi kaz tüyü ile tanıştıran,
İlk kaz tüyü yastık ve yorgan üreticisi,
İlk yastık ve yorgan mağazası açan marka,
Tüm dolgu malzemeleri ile üretim yapan ilk fabrika ve makine parkına sahip olmanın, ev tekstili sektöründe yeni bir kulvar açarak ilkleri gerçekleştirmenin ve Türk ticaret tarihinde şimdiden yerini almanın haklı gururunu taşıyor.

Kaz Tüyü Uzmanlığı

Higroskopi özelliğine sahip kaz tüyü; dünyada en çok tercih edilen, yumuşak, hafif ve en hijyenik dolgu maddesidir. Ülkemizi kaz tüyü konforu ile tanıştıran öncü firma olan Maya Tekstil, kaz tüyünün her aşamasına hakim olmak, hayvan haklarını korumak ve uluslararası standartları uygulamak adına çabalamaktadır.

EDFA ve IDFB üyeliği

Kaz tüyü ürünlerinde Avrupa standartlarındaki üretimini tescilleyen EDFA ve uluslararası tüy ve test metotları hakkındaki standartları belirleyen IDFB’ye, üye tek Türk firması ve yönetim kurulu üyesidir. Ülkemizde ve Avrupa’da üretilen kaz tüyü ürünlerin standartlarını belirlemede söz sahibi olarak, sektöre yön vermektedir.

Hayvan Hakları

Hayvan Haklarına duyduğu saygı ve sosyal sorumluluk bilinci ile acı ve ızdıraba dayalı elle yolum sureti ile elde edilen kaz tüyünü kati suretle kullanmamaktadır. EN 12935 (temizlik ve hijyen standardı) standartlarına uygun olarak tedarik ettiğimiz tüyler, besi amaçlı yetiştiricilik yapan, gıda sektörüne hizmet veren kaz çiftliklerinden yan ürün olarak elde edilmektedir.

Mayoca

Maya Tekstil, 2007 yılında Türkiye’de tek, dünyada sınırlı sayıda bulunan, Avrupa standartlarına sahip Kaz Tüyü İşleme Tesisi Mayoca’yı kurarak kaz tüylerinin yıkama, kurutma ve ayrıştırma sürecine de hâkim oldu.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.