sadsad x
asdasd
Penelope' nin Hikayesi

PENELOPE'NİN AŞK, SABIR VE SADAKAT DOLU ÖYKÜSÜ

Gelin size masal tadında bir mitolojik öykü anlatalım. Üstelik bizim topraklarımızla da bağlantılı... Homeros'un meşhur Odessa destanındaki Penelope’yi duymuş muydunuz?
Kral Odiseus’un karısı Penelope'nin aşk, sabır ve sadakat dolu bir öyküsü var. Kocası Odiseus, Troya Savaşı'na gidip de yıllarca dönmeyince, Penelope ısrarcı talipleriyle başa çıkmak zorunda kalır.

Bakar ki kimsenin laftan anlayacağı yok zekice bir çözüm bulur. Bir bez dokumaya başlar ve dokuma bitene kadar kocası Odiseus dönmezse, taliplerinden birini seçerek onunla evleneceğine söz verir. Tüm talipler heyecanla beklemeye başlarlar ama nafile!

Çünkü gündüzleri dokuma tezgahının başında çalışan Penelope, gece olup da el ayak çekilince tüm gün ilmek ilmek işlediği dokumayı elleriyle söker. Sabah olunca yeniden dokumaya başlar ama bu döngü böylece devam ettiği için bir türlü dokuması bitemez.

Zaten onun da amacı bitirmek değil, taliplerini oyalamaktır. Taliplerin bu durumu fark etmesi tam 3 yıl alır. Ne var ki Penelope kocasını beklemekten vazgeçmez. O yüzden talipleri bir ok atma yarışmasında karşı karşıya getirerek hepsinden kurtulur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.