sadsad x
asdasd
Sertifikalar

(International Sleep Products Association)

Uluslararası Uyku Ürünleri Derneği - ISPA (International Sleep Products Association) dünya çapında 50 ülke üzerinde yaklaşık 700 üreticiyi temsil ediyor. Dernek ayrıca tüm üyeleri için mevzuat, bilgi ve eğitim alanlarında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. MAYA TEKSTİL’in 2011’den bu yana ISPA üyeliği bulunuyor.

(European Down and Feather Association)

EDFA, kurulduğundan bu yana tüy dolgulu ürünleri daha iyi kalite standartlarına eriştirmek amacıyla faaliyet yürütüyor. Firmaları alanında uzman kişilerle bir araya getiren EDFA, üretim sürecinde taraflar arasında bir etkileşim yaratıyor. 2008 yılında EDFA (European Down and Feather Association) üyeliğini gerçekleştiren Maya Tekstil, EDFA’nın Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olarak Avrupa standartlarındaki üretimini tescilledi. PENELOPE ürünleri Avrupa Birliği’nin EN12934 standardına göre etiketlenmektedir. Bu standart, ürünlerde kullanılan gıdık ya da sırt tüyünün hangi orana sahip olması gerektiğini açıkça belirtiyor. PENELOPE ürünlerinde kullanılan kaz tüyleri yine AB standartları olan EN1162, EN1163, EN1164 ve EN12130 standartlarına göre test edilmiştir.

EDFA sertifikamızı görmek için buraya tıklayınız.

EN 1162: Oksijen indeks numarası tayini

EN 1163: Yağ içeriği tayini

EN 1164: Sulu ortamda karışıklık tayini

EN 12130: Filling Power (ya da kütlesel hacim) tayini

GOST-R - Rusya Hijyen Sertifikası

Rusya’da "Tüketici Haklarını Koruma Yasası" çerçevesinde toplum sağlığını etkileyen ürünler için istenen kalite sertifikadır. Rusya Sağlık Bakanlığı’na bağlı akredite laboratuvarlarda yapılan testler sonucu verilen sertifika GOST-R belgesine esas teşkil etmektedir. Söz konusu ürünün Rusya sağlık normları dâhilinde olduğunu belgeler. PENELOPE ürünleri Gost-R sertifikasına sahiptir.

IDFB - INTERNATIONAL DOWN AND FEATHER BUREAU

1953 yılında Paris’te kurulan ve tüy ile ilintili sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bir araya toplamayı amaç edinmiş ticari bir örgüttür. Uluslararası tüy ve test metotları hakkındaki standartları belirleyerek, tüketiciye güvenli ve anlaşılır, kolay tanımlamalar yayınlar. Maya Tekstil, Türkiye’nin tek IDFB üyesi kuruluşu olarak, uluslararası standartların belirlenmesi ve geliştirilmesinde aktif rol oynar ve bu standartları bünyesinde barındırdığı markalarının tüm ürünlerine adapte etmektedir.Sahip Olduğumuz Lisanslar

NOMITE

Avrupa standartlarındaki ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın (European Down and Feather Association) ticari markası olan NOMITE, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. NOMITE belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılıyor. Buna göre, NOMITE belgesi bulunduran ürünlerin tüy ve tüy kökenli maddelere alerjisi olan kişilere dahi uygun olduğu tescillenmiş oluyor. Tüy dolgu malzemeli ürünlerde bulunan NOMITE işareti, ürünlerin ev tozu alerjisi olan kişiler için ideal özellikler taşıdığını kanıtlıyor. NOMITE işaretli ürünler, tüketicilere üretimin standartlarının Avrupa düzeyinde olduğunu da gösteriyor. PENELOPE ürünlerindeki NOMITE işareti, kaz tüyü dolgu malzemeli yastık, yorgan ve uyku pedlerinde toz akarı bulunmadığının en somut belgesi niteliğindedir. Nomite Sertifikamıza ulaşmak için tıklayınız.

TENCEL

Rejenere selülozik esaslı bir elyaf türü olan Tencel elyafı okaliptüsten elde edilir. Doğal yapısı sayesinde yumuşaktır, ipek hissi verir. Tencel’de elyaf nem oranı yüzde 13, polyesterde ise sadece yüzde 1’dir. Doğal nem oranı Tencel’i elektrostatik yüksüz ve gerilimsiz bir elyaf yapar. Bu özellik, daha iyi bir uykuya ve tam bir dinlenmeye imkân sağlar. Kas sistemi gece boyunca tamamen gevşeyerek kendini yeniler. Doğal olması nedeniyle Tencel nefes alır. Nemi çok iyi transfer eder ve vücudun terlemesi durumunda rahatsızlık hissi vermez. Birçok yıkamadan sonra bile parlaklığını ve rengini muhafaza eder. Dolayısıyla yüksek renk haslığına sahiptir. Bakterilerin Tencel’de barınma imkanı yoktur. Bakterilere karşı doğal koruma sağlar. Tencel’in elde edildiği selüloz lifinin mükemmel nem yönetimi, bakteri üreme oranını düşürür. Yani bakteri oluşumunu hiçbir kimyasal katkı olmadan engeller.


WOOLMARK® SERTİFİKASI

"Woolmark® serifikalı ürünler katı kalite ve performans standartlarını karşılamalıdır. Yalnızca en iyi kalitede yünler, Woolmark markasını taşıyabilir. Penelope markalı Wooly Organic yün yastık ve yorganlarda İngiliz yünü kullanılmış ve Woolmark® sertifikası almaya hak kazanmıştır."

  • Woolmark® markası, dünyanın en çok tanınan tekstil markalarından biridir.
  • Woolmark® markasının değeri, dünyanın her yerinde, dokuma ve konfeksiyon, ev tekstil ürünleri ve çamaşır yıkama ürünleri ve makineleri sektörlerinde çok iyi bilinmekte ve kabul edilmektedir.
  • Woolmark® markası, tüketicilere, garantili lif içeriği ve kalite güvencesi sağlar.
  • Woolmark® markası, teknik spesifikasyonlarla ve katı ve titiz bağımsız testlerle desteklenmektedir.


ISO 9001 (International Organization for Standardization)

ISO 9000 Kalite Standartları Serisi, organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayımlanmış olan bir standartlar bütünüdür. ISO 9001 ise Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması esnasında uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır.
 ISO 9001 sertifikamıza ulaşmak için tıklayınız.

OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001'in temel amacı; iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal mevzuatın ışığı altında, kuruluştaki söz konusu riskleri ortadan kaldırarak veya en aza indirerek, sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak ve bu ortamı yönetmektir. Daha detaylı anlatmak gerekirse OHSAS 18001'in üç ana başlıkta toplayabileceğimiz amaçları şunlardır: 
1) Çalışanları korumak: Çalışanları işyerinin olumsuz etkilerinden korumak, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak iş sağlığı ve güvenliğinin ilk amacıdır. 
2) Üretim güvenliğini sağlamak: İş kazaları ve meslek hastalıkları sebebiyle oluşabilecek iş gücü ve iş günü kayıplarının en aza indirilmesi, dolayısıyla iş veriminde artışın sağlanmasıyla üretimin (ürün ve/veya hizmet) korunması iş sağlığı ve güvenliğinin amaçlarından biridir. 
3) İşletme güvenliğini sağlamak: Çalışma ortamlarında alınan tedbirlerle, işletmeyi tehlikeye sokabilecek yangın, patlama, makine arızaları ve devre dışı kalmaların ortadan kaldırılması işletme güvenliğini sağlayacaktır.
OHSAS Sertifikamıza ulaşmak için tıklayınız.OUTLAST®
 

Outlast® NASA’nın astronotlar için uzay kıyafetlerini hazırlamakta kullandığı sıcak ve soğuk kontrolünü sağlayan teknolojidir. Outlast® sertifikalı ürün, aktif yüzeyinin altında yüksek ısıyı emme ve bırakma özelliklerine sahip özel bir mum ile doldurulmuş milyonlarca kapsülden yapılır. Outlast® teknolojisi ile yapılan yastık ve yorganlar sıcaklık dalgalanmalarını düşürür ve dengeler. Maya Tekstil Outlast® lisansıyla Türkiye’de yastık ve Yorgan üretme hakkına sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.