sadsad x
asdasd

Uyku Kalitenizi Artırmak İçin Doğru Yatağı Seçin

23 Mayıs 2023
Uyku Kalitenizi Artırmak İçin Doğru Yatağı Seçin

İyi bir uyku için, doğru yatak seçimi kuşkusuz çok önemlidir. Fakat yataklar, birçok farklı türde ve boyutta geldiği için doğru seçimi yapmak bazen zor olabilir. Biz de Penelope Bedroom olarak yataklarımızın tasarımında kaliteli bir uyku için gerekli tüm faktörleri hesaba katıyoruz. 

Yatağın Boyutu 

Yatak boyutu uyku kalitesi için önemli noktalardan biridir. Yatağın genişliği sizin uyku için kullandığınız alanı gösterir. Penelope Bedroom’da standart tek kişilik ve çift kişilik yatak boyutlarından daha geniş yataklar da mevcuttur. Yatak seçiminde uyku sırasında hareket edişiniz önemlidir. Uyku sırasında sık hareket ediyorsanız geniş yataklar size daha uygun olacaktır. Eğer karın üstü yatmayı seviyorsanız da yatağın ortopedik olmasının önemi artacaktır. Bunun yanı sıra yatağın boyutu yatak odanız için de önemli bir konudur. Eğer minimal bir odanız varsa büyük bir yatak tüm alanı kaplayarak size alan bırakmayacaktır. Yatak alırken komidin dolap gibi eşyaların kapak açılma payları da hesaba katılmalı, buna uygun yatak boyutu seçilmelidir.

Yatağın Sertliği 

Yatağın sertliği, yatış konforunda çok etkilidir. Çok sert bir yatak, basınç noktaları oluşturarak uyku konforunuzu bozabilirken, çok yumuşak bir yatak ise vücudunuzun doğru hizalamasını engelleyebilir. Penelope Bedroom yataklarında kullanılan doğal dolgu malzemeleri ile birlikte özel olarak tasarlanmış yay sistemi, mükemmel bir sertlik seviyesi sağlar. Leggett&Platt firması tarafından özel olarak hazırlanan Nested Spring yaylar, doğal pamuk keselerin içine yerleştirilerek sıradan yaylardan ayrışır. Bu yaylar, sertlik ve yumuşaklık dengesi sağlar ve vücudunuzun doğru hizalamasını korurken aynı zamanda rahat bir uyku sunar.

Kullanılan Malzemeler 

Bir yatağın kalitesi, içerisinde kullanılan malzemelerin kalitesine bağlıdır. Yatakta kullanılan malzemelerin sağlıklı, doğal ve kaliteli olması, uyku kalitesini artırır ve vücudun dinlenmesini sağlar. Bizim ürünlerimizde Saf İngiliz Yünü, Organik Pamuk, Doğal Latex ve kumaşlar kullanılmaktadır. Yataklarımızda kullanılan Saf İngiliz Yünü, vücut ısısına uyum sağlayarak sıcaklığı ideal seviyede tutar ve doğal bir izolasyon sağlar. Organik Pamuk ise yüksek emici özelliği ve nefes alan yapısıyla gece boyunca uyku konforunuzu korur. Doğal Latex, vücut basıncını dağıtarak uyku sırasında rahatlık sağlar ve oluşabilecek kokuları, mantarları ve akarları önler. Son olarak, doğal malzemeler ve özel dokuma teknikleriyle üretilen kumaşlarımız uyku deneyiminiz en üst seviyeye çıkarır.

penelope-yatak

Yataklarımızdaki Diğer Özellikler

Petek Dizilim Yay Sistemi

Petek yay dizilimi sırt ve omurga sağlığını destekleyen bir yapıdır. Yaylar peteğe benzer bi yapıda yerleştirilir ve hepsini birbirine bağlayan bir tel ile bir arada tutulur. 

Penelope Bedroom yatak yayları konusunda dünyanın en iyi markalarından olan Berkeley, Leggett&Platt’in tasarladığı özel petek dizilim yay sistemini kullanmaktadır. 15 cm Nested Spring ve 8 cm Calico Spring çift kat yay desteği bulunmaktadır. Bu özel yay sistemi, uykunuzda boyun ve omurga için ortopedik desteği sağlarken kaslarınızı da dinlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, Calico yaylarında mevcut olan "Active Support" sistemi, beden hareketlerine birebir cevap vererek tam destek sağlar.

İç Katmanlarda Doğal Malzemelerin Kullanımı 

Penelope Bedroom doğal ve kaliteli ürünleriyle fark yaratmaktadır. Yataklarımızda bu fark gözükmektedir. Sadece doğal malzemeler ile hazırlanmıştır. İç katmanlarda İngiliz yünü, organik pamuk ve kauçuk ağacından elde edilen doğal latex kullanılmıştır. Bu doğal katmanlar sayesinde, gece boyunca değişen vücut sıcaklığını dengeler ve ideal bir uyku ortamı sağlar.

Lüks ve Yumuşaklığın Birleşimi İngiliz Yünü

Penelope Bedroom yataklarında %100 doğal İngiliz yünü kullanmaktadır. Doğal yaşam ve sürdürülebilirliğin yanı sıra İngiliz yünü yataklar için en iyi seçimdir. Güçlü bir yalıtım malzemesi olduğu için vücut ısısını dengeler ve optimal bir uyku sıcaklığı sağlar. Yünün yalıtım özelliği, kış aylarında sıcak ve yaz aylarında serin bir uyku deneyimi sunar. Lüks ve yumuşak dokusuyla da size bulutların üstünde gibi bir uyku keyfi hazırlar.

El Emekleriyle Doğal Malzemelerin Birleşimi

Penelope El Yapımı Yatak, sadece doğal dolgu malzemelerine sahip değildir; aynı zamanda el emeği ile üretilir. Leggett&Platt firmasının özel üretim Nested Spring yay kombinasyonu, özenle elde dikilen doğal pamuk keselerinin içine yerleştirilmiştir. Tüm aşamaları özenle elde yapılmıştır. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.