sadsad x
asdasd

TOG Değeri Nedir?

22 Ekim 2020
TOG Değeri Nedir?

TOG Değeri Nedir?

TOG birimi, yorgan gibi soğuktan koruyan örtü ve dış giyimde kullanılan bir ısı koruma birimidir. Bir yorgan satın alırken, özellikle kışın sizi ne kadar sıcak tutacağını bilmek istersiniz, bu nedenle TOG derecesini öğrenmek önemlidir. Yorganın etrafınızdaki sıcak havayı ne kadar iyi hapsedebildiğini ve dolayısıyla sizi geceleri yalıtımlı tuttuğunu ifade eder. Doğru TOG birimi, kişiden kişiye değişebileceği gibi yatak odanızın ısıtma sistemine ve bunun performansına göre de değişecektir.

tog-degeri

Türkiye’de sadece Penelope Bedroom ürünlerinde TOG değerine göre yorgan seçimi yapılabilmektedir. Çünkü Penelope yorganlarının dolgu miktarları, ısıtma derecesine göre belirlenmektedir.

Penelope Bedroom yorganlarında TOG ölçekleri 6,5 TOG (en soğuk) ile 13,5 TOG (en sıcak) arasında değişir. Yazın yorgansız uyuyamayanlar için 6,5 TOG’luk yorganlar idealdir. 10.5 TOG veya üstü kış için idealdir. Yorganlarını yazlık yorgan ve kışlık yorgan olarak ayrımak istemeyenler için 10,5 TOG yorgan almak iyi bir çözüm olabilir. Tüm mevsim seçenekleri için de farklı seçeneklerde mevcuttur.

Ayrıca yorganın ağırlığının TOG derecesiyle ilgili olmadığını unutmamak gerekir. Kaz tüyü dolgulu yorganlar elyaf versiyonlardan daha iyi termal özelliğe sahiptir. Bu sayede, kaz tüyü yorganlarda aynı derecelendirmeyi elde etmek için çok fazla dolguya ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir, bu da genellikle kaz tüyü yorganları daha hafif yapar.

Her uyku tarzının benzersiz olduğunu anlıyoruz ve bu nedenle, Penelope Bedroom olarak uyku alışkanlıklarınıza özel yorganlar üretiyoruz. İstediğiniz TOG değeri ve dolgu malzemesine göre yorgana kolayca ulaşabilirsiniz ve benzersiz uyku konforuna kavuşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için uyku uzmanlarımızın videolarını izleyebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.