sadsad x
asdasd
PENELOPE BEDROOM

Thermy Outlast Isı Dengeleyici Kaz Tüyü Yorgan Çift Kişilik

Ürün Kodu : PN16YYOR00022BEY
0 Yorum
8.445,00 TL
%100

Pamuk Kumaş

%90 Gıdık Tüyü Dolgu

%10 Sırt Tüyü Dolgu

%100 Outlast® Kumaş

 • Ürün Özellikleri
 • Yıkama Talimatları
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve Kargo Ücreti
 • Yorumlar (0)
 • Thermy Outlast Isı Dengeleyici Kaz Tüyü Yorgan Çift Kişilik 195x215

  Penelope Bedroom uyku ürünlerinde bulunan yorgan çeşitleri, birbirinden farklı ağırlık, kalınlık ve ısıtma özellikleri ile benzersiz bir uyku konforu sunar Penelope Bedroom Thermy kaz tüyü yorgan Penelope yorgan koleksiyonunun lisanslı teknoloji kullanan ürünlerinden biridir. Dolgusu %90 oranında Class 1 özellikli gıdık kaz tüyü barındırır. İçeriğinde 200 gr/m2 kaz tüyü dolgu bulunmaktadır ve 10,5 TOG SICAK ısıtma değeri vardır. Ürünün diğer kaz tüyü dolgulu ürünlere göre ayrıştırıcı özelliği içerisinde kullanılan Outlast teknolojili Greeley kumaşıdır. Nasa için astronot kıyafetleri için geliştirilen Outlast teknolojisi ortamdaki ısıyı belli bir seviyede tutma yani klima etkisi yapma amacıyla tasarlanmıştır. Ortamın ısısı yükseldiğinde kumaşın üzerinde bulunan "Thermocules" adı verilen kapsüller fazla ısıyı absorbe eder ortamın ısısını dengeler. Ortam serinleyince ısı kapsülleri absorbe ettikleri ısıyı ortama geri vererek yine ısı dengesini sağlarlar. Bu şekilde uyku mikro iklimini hep istenilen ısıda tutarak üşüme ya da terleme sorunlarını minimize eder. Yorganın dış kumaşı %100 pamuk tüy geçirmez "down proof" özellikli Nomite lisanslı kumaştır. Nomite lisanslı bu kumaş içeriğindeki tüyü dışarı çıkarmadığı gibi üzerinde ev tozu akarı (mite), bakteri ve mantar oluşumuna da izin vermez.

  KAZ TÜYÜNÜN ÖZELLİKLERİ :
  Kaz tüyü bilinen en sağlıklı, uzun ömürlü ve benzersiz konforlu dolgu malzemesidir .
  Higroskopi” özelliğine sahiptir. Isı ve nem dengeleyicidir.Ortamdaki nemi emer, kullanılmadığında geri bırakır.
  En hafif aynı zamanda en güçlü ısı yalıtımı sağlayan dolgu maddesidir.Doğal, hafif, sağlıklı ve yumuşaktır.
  Kaz tüylerinin gıdık tüyü ve sırt tüyü olarak 2 şekli vardır: Gıdık tüyü dolgu malzemesi olarak güçlü bir ısı yalıtımı sağlarken ürüne hacim ve dolgunluk kazandırır. Sırt tüyü ise içinde bulunduğu ürüne dayanıklı bir kabarıklık sağlar. Yastıklarda sırt tüyü özellikle başın ağırlığını desteklemek ve yatar pozisyonda başın yastığa gömülerek destek almamasını engellemek için belli oranlarda kullanılır. Yorganda ise gıdık tüyü TOG (ısıtma) ayarını sağlarken sırt tüyü yorganın beğeniye göre ağırlığını ayarlar.
  Kaz tüyü ürünler sonrasında kurutma makinesinde çamaşır topu ile kurutulmak koşuluyla çamaşır makinesinde 30C'de yıkanabilir. OUTLAST TEKNOLOJİSİ
  Cildiniz uyku esnasında sıcaklık değişimlerine maruz kalır.
  Bedeniniz fazla ısıyı doğal yollarla ortama bırakır ve kendini serinletmek için terler.
  Outlast teknolojisi patentli “Thermocules” ile bu ısıyı hapseder.
  Siz serinlemeye başladığınızda hapsedilen ısı bedene geri verilir ve ideal uyku için bir konfor bölgesi elde edilir.

  Sıcaklık : 10,5 TOG Sıcak .
  Dolgu malzemesi : %100 kaz tüyü. %90 gıdık %10 sırt tüyü
  Kumaş : %100 pamuk down-proof tüy geçirmez kumaş. İç kılıf Outlast® lisanslı Greeley kumaş.
  Ebat ve Gramaj : 155x215 cm, 667 gr, 195x215 cm, 839 gr, 220x240 cm, 1056 gr
 • 30°C sıcaklıkta yıkanması tavsiye edilir. Kurutmada sorun çıkma olasılığı yüksek olduğundan kuru temizleme öncelikli tercih olarak önerilir.
  Evde yıkama zorunlu olduğunda, mutlaka iyi bir kurutma makinasında hassas programda ve iyice kuruduğundan emin olacak şekilde kurutulmalıdır.
  Kaz tüyü yorganların haftada en az bir kere hafifçe ve her seferinde değişik kenarlarından tutarak silkelenip havalandırılması önemlidir.
  Bu sayede dolguyu gevşetmiş ve yeniden kabararak nemden arınmasını sağlamış oluruz. Ağartıcı ve yumuşatıcı kullanılmamalıdır. Sıvı deterjan tercih edilmelidir.
  Kaz tüyü ürünler pek çok tekstil ürünü gibi kesinlikle doğrudan güneş ışığında asılarak kurutulmaz. Bu durum üründe sararmaya sebep olmaktadır.
  Kullanma talimatlarına uyulduğu takdirde uzun yıllar kullanılabilir.
 • Verilen siparişler 2 iş günü içerisinde Yurt İçi Kargoya teslim edilir. Resmi tatil ve hafta sonu verilen siparişler iş günü başlangıcı itibari ile 2 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya teslim edilir. Siparişinizi kargodan teslim aldığınızda mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açıp hasarlı olup olmadığına bakınız. Hasarlı olması durumunda ürünü teslim almayınız ve teslim aldığınıza dair imza atmayınız. Bu durumda; Kargo çalışanından tutanak tutmasını isteyiniz. Kargoyu kesinlikle teslim almayarak geri veriniz. Hasarsız yeni ürününüz en kısa süre içerisinde size ulaştırılacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.