sadsad x
asdasd

Bahar Yorgunluğu Belirtileri

17 Haziran 2019
Bahar Yorgunluğu Belirtileri

Uykusuzluktan Bahar Yorgunluğuna: Semptomlar ve Başa Çıkma Yolları

Uykusuzluk, sürekli uyuma ihtiyacı, enerji azlığı, halsizlik, vücutta kırıklık ve baş ağrıları gibi semptomları, iş performansı ve hayat kalitesinin düşmesine sebep olabilir.

Bahar aylarında görülen nedensiz uykusuzluk, halsizlik ve gerginlik en önemli belirtilerdir. Eklem ağrıları ile birlikte aşırı uyuma isteği görülebilir.

Bahar yorgunluğuna yakalanmamak ya da bahar yorgunluğunu daha hafif atlatmak için, özellikle uyku düzeninin değiştirilmemesine dikkat edilmelidir. Yatış bozukluğundan kaynaklı uykusuzluk sorunu ile karşılaşmamak için, doğru yastık seçimi bir o kadar önemlidir. Bu dönem içerisinde beslenmeye daha dikkat edilmelidir. Bol vitaminli özellikle B ve C vitaminleri ağırlıklı, besleyici gıdalar tüketilmeli ve bol bol da su içilmelidir. Özellikle sabahları, aşırı yorulmamak şartıyla hızlı tempolu bir yürüyüş ve 15 dakikalık bir egzersiz gün boyunca daha dinç ve enerjik olmak için faydalıdır. Stresten ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışmak da faydalıdır. Alkol, kola ve kafein içeren içeceklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.