sadsad x
asdasd

Uyku Ürünlerinin Ömrünü Uzatmak ve Sürdürülebilir Hijyenini Sağlamak

05 Haziran 2020
Uyku Ürünlerinin Ömrünü Uzatmak ve Sürdürülebilir Hijyenini Sağlamak

Alez Nedir?

Yatak ve yastıklarınızı daha uzun süre ve ilk günkü temizliği ile kullanmak için çeşitli şekil, ebat ve malzemede alezler kullanılmaktadır.

Genellikle alezlerin ne işe yaradığı ve neden kullanılması gerektiği konusunda şüpheli bir yaklaşım vardır. Çoğu insan yatak ya da yastık alırken Satış Görevlisinin daha fazla satış yapmak için çok da gerekli olmayan bu ürünleri önerdiğini düşünmektedir.. Ancak, alezler uyku ortamımızın hijyeni ve uyku ürünlerinin dayanıklılığı için çok önemli ve gereklidir.  En çok satılan alez tipi yatak ve yastık alezidir. Yorgan için alez kullanımı yoktur zira bu görevi renk ve desen ile hayatımızı renklendiren nevresim takımları üstlenmiştir. Yorganı nevresim kılıfı ile korumak yeterlidir. Peki, yatak veya yastık alezleri neden gereklidir ve koruma işlemini nasıl yaparlar.?

Yatak veya Yastık Alezinin 4 Ana Faydası:

1) Yatağı veya Yastığı Temiz Tutar

 Gece terlemesi miktarı değişmekle birlikte herkesin tecrübe ettiği bir gerçektir. Gece uyurken yatağa ve yastığa kuru deri döküntüleri ve terleme ile açığa çıkan yağlar bulaşmaktadır. Kadınların makyaj kalıntıları da yastıklar için ciddi bir kirlenme sebebidir Bütün bunlar çarşafların arasından yatağınıza bulaşabilir. Bu sayede de yatağınız kirlenir, yatak üzerinde lekeler oluşur ve uyku alanızın hijyeni bozulur. Bu oluşan lekelerden ve döküntülerden kurtulmak gerçekten size büyük problem çıkarır. Çünkü yatağınızı yıkamanız veya yıkamaya göndermeniz gerçekten çok zordur. Ancak, yatak alezi sayesinde yatağınızı temiz tutabilirsiniz. Ter, makyaj, ölü hücrelerin yatağınıza ulaşmasını engellersiniz. Buna ek olarak, Alezler rahat çıkarıp, yıkandığı için hijyen ile alakalıda kafanızda soru işareti bırakmaz.  Benzer olarak, yastık kılıfı terin, ölü hücrelerin veya makyaj artıklarının yastığa geçmesini engellemez. Ancak arada bariyer görevi görür. Yapısı gereği kolay çıkıp yıkandığı için yastığınızın sık yıkama ve aşınmasına izin vermeden uzun yıllar tertemiz kullanmanıza yol açar.

yatak-alezi

2) Her Zaman “Yeni Gibi” Hissettirir

 Terleme veya su dökülmesi gibi basit aksilikler yataktaki dolgu malzemelerini aşındırarak, yatağımızın ömrünü kısaltır. Yatağa geçen nem az bile olsa yatağa zarar verir, leke ve koku bırakır. Küfe bile neden olabilir. . Bunun en önemli nedeni, yatağın her gün kullanıldıkça bu etkinin artması ve yatağa zarar vermesidir. Yastıklarımız içinde benzer durum söz konusu.  Yatak ve yastığınızı koruyucusuz kullandığınızda daha hızlı değiştirmeniz gerekecektır ki bu da size maddi kayıp anlamına gelir. Oysa yastık ve yatak alezi kullandığınızda ve bunları sık sık yıkadığınızda yastık ve yatağınızı her zaman yepyeni hissedersiniz.

3) Toz Akarı Alerjisine Karşı Yardımcı Olur

Toz akarı alerjileri çok yaygın bir alerji türüdür. Bu alerji yüzünden hapşırma, burun akıntısı, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi sorunlara la karşılaşabiliyoruz. Toz akarı alerjisine neden olan miteların en büyük yaşam kaynağı ölü deri hücreleridir. Alez kullanmadığımızda yatak ve yastığımızı temizlemek çoğu zaman mümkün olmuyor. Bu nedenle alez kullanarak ve alezlerimizi düzenli olarak yıkayarak toz akarı alerjisinden korunabiliriz.  

4) Garantinin Korunmasına Yardımcı Olur

 Aldığınız ürünün lekelenmesi garanti ve iade koşullarına göre sizi zora sokacaktır. Hiçkimse lekeli bir ürünü almak istemez. Bu nedenle, aldığınız ürün garanti süresi içinde bile olsa leke yüzünden garantiden yararlanamayabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı, herkesin bir yatak koruyucusuna ihtiyacı vardır. Bugün şüphe ile yaklaştığınız alezleri kullanmaya başladıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.