sadsad x
asdasd
Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

Ürün İade Koşulları

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Cayma hakkının kullanımını sebebi ile,  ürünün SATICI’nın anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığıyla 14 gün içerisinde SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde, cayma hakkının kullanımına ilişkin ürün iade kargo bedeli ALICI tarafından tahsil edilir.

Cayma hakkı bildirimi ve Sözleşmeye ilişkin sair bildirimler SATICI'ya Site’de belirtilen iletişim kanalları ile gönderilecektir. Cayma hakkının kullanılması için süresi içerisinde SATICI'ya mevzuat hükümlerine ve Site’deki cayma hakkı kullanım seçeneğine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde:

ALICI cayma hakkını kullanmak için yaptığı yazılı beyana onay gelmesinden itibaren 5 (beş) gün içerisinde Ürünün SATICI'ya geri gönderir.

Cayma hakkı kapsamında iade edilecek Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa Ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. ALICI’nın cayma sebebiyle SATICI’ın onayı ile iade ettiği ürünün,  SATICI’ya ulaşmasından sonra; mal/hizmet bedeli ALICI’nın bankasına SATICI tarafından iade edilecektir.  İadenin ALICI hesabına yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve bu sürece SATICI’nın müdahalesi bulunmamaktadır. Taksitli alımlarda mal bedelinin iadesi taksitli olarak yapılmaktadır. 1000 TL altındaki siparişlerde alınan "kargo hizmet bedelinin", sipariş iptali veya ürün iadesinde geri ödemesi yapılmamaktadır. Kapıda ödeme seçeneğinin söz konusu olduğu siparişlerde 5TL Hizmet Bedeli alınmakta olup, sipariş iptali veya ürün iadesi işlemlerinde hizmet bedeli iadesi yapılmamaktadır.

ALICI iade edeceği Ürünü, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şirketi ile Satıcı'ya gönderdiği sürece iade kargo bedeli SATICI'ya aittir. ALICI'nın Yurtiçi kargo dışında başka bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedeli ve Ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir. Sipariş onayı verildikten sonra, Ürünün teslimine kadar olan sürede cayma hakkının kullanılması halinde ise, iade kargo bedelinden ALICI sorumlu olacaktır.


Kolay iade detayı için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.