sadsad x
asdasd

Alerjiden Uzak Kaliteli Uyku

01 Nisan 2020
Alerjiden Uzak Kaliteli Uyku

Mite adı da verilen akarlar gözle görülmeyecek kadar küçük canlılar olmalarına rağmen, yaşam kalitemiz üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Mitelar’a alerjisi olan kişilerde öksürme, nefes darlığı ve buna benzer alerjik reaksiyonlar görülebiliyor.

Bu canlıların en büyük besin kaynakları, bizlerden dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerdir. Laboratuvarlarda dahi bulunan bu Mite’ların en çok ürediği alanlar yatak, yastık, yorgan, halılar ve kumaş kaplı mobilyalardır.

Uyku Alanlarımızda Yaşayan Mitelardan Nasıl Kurtuluruz?

Mitelar yani ev tozları birçok kişide alerjiye sebep olabiliyor. Ancak bu durum sağlıklı ve kaliteli bir uyku uyumanıza engel değil. Avrupa standartlarındaki kaz tüyü ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın (European Down and Feather Association) ticari markası olan NOMITE, ev tozu akari alerjisine sahip kişiler için uygun olduğunu gösterir.

Kaz tüyü dolgulu uyku ürünlerinin sağladığı ısı, hızlı ısınma havalandırma sırasında hızlı nem kaybı ve nemi dengeleme gibi özellikler insan sağlığı için çok yararlıdır. Ancak neme muhtaç akarlar için hiç de uygun değildir. Buna ek olarak, Nomite tüy geçirmez kılıfının yapısı sayesinde akarların uyku alanlarına girmesine karşı ilave koruma sağlar. Yani ev tozu alerjeniz veya astım rahatsızlığınız olsa bile kaz tüyünün sunduğu sağlıklı ve konforlu uykudan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Hatta genel olarak bilinenin aksine, kaz tüyü dolgulu ürünleri kullanmanız sizi akarlardan korumak için diğer dolgu malzemelerinden daha faydalıdır.

Kaz Tüyünün Keyfini Güvenle Çıkarın

Sonuç olarak, yapılan akademik araştırmalarla da desteklenen çıkarıma göre ev tozu akarlarina karsi alerjisi olan kişilerin kaz tüyü yatak, yorgan ve yastıkları kullanabileceği, hatta bu ürünlerin özellikle tavsiye edilebilir olduğu görülmüştür. Ayrıca, kaz tüyünden oluşturulan uyku rtamlarında, ev tozu akarına neredeyse hiç rastlanmaz. Bunun temelde iki nedeni vardır. İlki, akarların kaz tüyünden değil, birincil olarak deri döküntülerinden besleniyor olmaları ve kılıfın içinden geçme motivasyonlarının bulunmamasıdır. Diğeri ise, tüy geçirmez özellikte dokunmuş Nomite kılıf sayesinde tekstil bariyerini geçmelerinin engelleniyor olmasıdır.

Penelope’nin bünyesinde bulunduğu Maya Tekstil EDFA’nın tek Türk iyesedir. Ayrıca EDFA yönetim kurulu azasıdır. Ürünlerimizde Nomite Lisanslı ürünleri kullanmaktayız.

http://edfa.eu/

https://www.nomite.de/en/home/

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.